انعکاس ری /Enekaserey
آخرین خبرهای شهرستان ری را در انعکاس ری بخوانید انعکاس ری راگانیوز سابق
Saturday, 24 August , 2019
امروز : شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۸ - 23 ذو الحجة 1440
شناسه خبر : 1365
  پرینتخانه » اقتصادی, روی خط خبر, سرتیتر, شهرری تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۷:۴۶ | 48 بازدید
شهردار منطقه ٢٠ تاكيد كرد:

توقف شهرفروشى و لزوم مشاركت حداكثرى شهروندان در پرداخت عوارض

شهردار منطقه ٢٠ شهر تهران از توقف روند شهرفروشى خبر داد و بر لزوم مشاركت حداكثرى شهروندان منطقه ٢٠ براى تحقق درآمد پايدار اين منطقه تاكيد كرد.
توقف شهرفروشى و لزوم مشاركت حداكثرى شهروندان در پرداخت عوارض

به گزارش انعکاس ری ؛ فرهاد افشار در جمع أعضاء كميته درآمد اين منطقه گفت: مبارزه با شهرفروشى همواره از أولويت هاى شهردارى تهران بوده است و  كسب درآمد از منابع ناپايدار شهرى با توجه به بخشنامه هاى جديد كه در حوزه شهرسازى ابلاغ شده است روند كاهشى دارد و به زودى متوقف مى شود.

افشار افزود: با توجه به اين شرايط بايستى منبع كسب درآمد را به سمت منابع پايدار هدايت كنيم.

وى  عوارض پايدارشهرى را يكى از منابع پايدار شهرى برشمرد و گفت: شهروندان منطقه ٢٠ با پرداخت به موقع عوارض شهرى مى توانند مديريت شهرى را يارى كنند تا كمبود منابع مالى در شهردارى منطقه ٢٠ تبديل به چالشى در آينده نشود.

افشار ادامه داد: ايجاد درآمدهاى پايدار باعث مى شود شهردارى از بن بست كمبود منابع مالى خارج و مشكلات مالى مديريت شهرى مرتفع شود كه اين مهم، جز با مشاركت و همكارى شهروندان محقق نخواهد شد.

وى تأمین درآمد را یکی از مهمترین بخش‌های عملکرد شهرداری و مقدمه‌ای برای اجرایی شدن پروژه‌های شهری و رضایت شهروندی برشمرد و افزود: محوريت كسب درآمد مديريت شهرى منطقه ٢٠ بر أساس درآمدهاى پايدار است و در سال گذشته با آگاه سازی شهروندان و مشارکت آنها در پرداخت عوارض، پیگیری کارشناسانه در قالب جلسات تخصصی هفتگی، تلاش شبانه روزی همكاران در معاونت ها و نواحى هفتگانه موفق شديم، ١٤٣.٥ درصد از درآمد منطقه ٢٠ را محقق كنيم.

شهردار منطقه ٢٠ به همراه معاونان، شهرداران نواحى و تعدادى از مديران ارشد شهرى به عنوان أعضاء كميته درآمد هر هفته تشكيل جلسه مى دهند و براى تحقق ١٠٠ درصدى  منابع مالى شهردارى با رويكرد درآمدهاى پايدار به بحث و تبادل نظر مى پردازند.

بر اساس این گزارش شهرداری تهران بر اساس طرح جامع درآمد های پایدار به دنبال پایدار کردن منابع درآمدی خود است، درآمد های پایدار آن دسته از درآمدهایی را شامل می‌شود که دارای خصایص تداوم پذیری، مطلوب بودن و انعطاف پذیری هستند و برای وصول آن می‌توان برنامه ریزی های اجرایی لازم را تعریف کرد و درآمدهای پایداری که در حال حاضر در میان ردیف‌های درآمدی شهرداری وجود دارد، شامل عوارض نوسازی و عمران شهری، عوارض کسب و پیشه، عوارض سالیانه خودرو، بهای خدمات مدیریت پسماند و…. هستند.

| منبع خبر : روابط عمومى شهردارى منطقه ٢٠
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
پایگاه خبری علت
پایگاه خبری علت
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط  و تبلیغاتی باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورت مشکل می توانید از طریق تلگرام با شماره 09357989870 تماس حاصل نمایید.
  • اخبار و سوژه های خود را به آدرس ایمیل ما info@enekaserey.ir ارسال نمایید