انعکاس ری /Enekaserey
آخرین خبرهای شهرستان ری را در انعکاس ری بخوانید انعکاس ری راگانیوز سابق
Saturday, 24 August , 2019
امروز : شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۸ - 23 ذو الحجة 1440
شناسه خبر : 1773
  پرینتخانه » سرتیتر, شهرری, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : ۰۵ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۵۹ | 35 بازدید
قاضی مغربی:

مشکلات کشور با اهداف مشترک تعامل و هم‌افزایی رفع می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری گفت: هدف‌های مشترک، هم‌افزایی به وجود می‌آورد و با همکاری در پروژه‌‌های مختلف می‌توان بخشی از مشکلات کشور را رفع کرد.
مشکلات کشور با اهداف مشترک تعامل و هم‌افزایی رفع می‌شود

ظهر امروز مراسم انعقاد تفاهم‌نامه علمی پژوهشی ارتقای علوم بنیادین در صنعت حمل‌ونقل میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری و ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی حمل‌ونقل پیشرفته و هیئت همراه، سعید قاضی مغربی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) و جمعی از اعضای هیئت‌علمی در سالن کنفرانس دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه منعقد شد.

رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری در این مراسم گفت: منوچهر منطقی از مدیران عملیاتی کشور و جزء چهره‌های برجسته جمهوری اسلامی ایران است و وجود وی در صنعت خودروسازی، حوزه فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته کشور منشأ تحولات بسیار جدی در این حوزه‌ها بوده است.

سعید قاضی مغربی با تأکید بر انتخاب این واحد دانشگاهی به‌عنوان قطب شبکه‌های ارتباطی و حمل‌ونقلی کشور در بین سایر واحدهای دانشگاهی عنوان کرد: اهداف ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی حمل‌ونقل پیشرفته و مأموریت ما به یکدیگر بسیار نزدیک است.

وی عنوان کرد: هدف‌های مشترک می‌تواند یک نوع هم‌افزایی و تعامل در کار را به وجود آورد و با همکاری در پروژه‌‌های مختلف می‌توان بخشی از مشکلات حمل‌ونقل کشور را  برطرف کرد.

رئیس  دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام‌خمینی‌(ره) شهرری تصریح کرد: از زمان قبول مسئولیت در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری تحولات بسیار خوبی در ساختار آموزشی و پژوهشی این واحد دانشگاهی صورت گرفته است.

قاضی مغربی یادآور شد: با تدوین منظومه نظام موضوعاتی حمل‌ونقل و بررسی ۱۰۰ چالش و اهداف خرد و کلان آن‌ یک استاد صرفاً به کار تدریس نمی‌پردازد و حرکت استادان در پروژه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری سمت و سویی پژوهشی گرفته است.

این مقام دانشگاهی افزود: بازخورد کارهای انجام‌شده در واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری برای همگان روشن است و انتظار از ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته ریل‌گذاری، هدایت و حمایت ماست.

قاضی مغربی اظهار کرد: وجود هفت دانشکده مصوب، ۲۲۰ رشته تحصیلی و تأسیس رشته‌های جدید و برخی رشته‌های بین‌رشته‌ای،  امکانات و ظرفیت‌های موجود، این دو نهاد مکمل یکدیگر باشند و موضوعات مختلف را به قراردادهای عملیاتی برسانند.

رئیس دبیرخانه برنامه علمی شبکه‌های ارتباطی و حمل‌ونقل نیز در این مراسم گفت: با مساعدت رئیس  دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام‌خمینی‌(ره) شهرری و اعضای کارگروه معیارهای اولویت‌بندی و چالش‌های حمل‌ونقل شناسایی و استخراج شد.

علی شهابی، ابعاد شبکه‌های ارتباطی و حمل‌ونقل را صنعتی و فناوری، اجتماعی، زیست‌محیطی، اقتصادی، مدیریتی و سیاستی و ارزش‌ها و آرمان‌ها عنوان کرد و ادامه داد: در این زمینه باید به ساختار مدیریت، جغرافیا و آمایش سرزمین توجه کرد.

رئیس دبیرخانه برنامه علمی شبکه‌های ارتباطی و حمل‌ونقل با تأکید بر رونمایی کتاب نظام موضوعات شبکه‌‌‌های ارتباطی و حمل‌ونقل دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد: در این کتاب چالش‌های اصلی کشور را بررسی و شناسایی کردیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
پایگاه خبری علت
پایگاه خبری علت
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط  و تبلیغاتی باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورت مشکل می توانید از طریق تلگرام با شماره 09357989870 تماس حاصل نمایید.
  • اخبار و سوژه های خود را به آدرس ایمیل ما info@enekaserey.ir ارسال نمایید