انعکاس ری /Enekaserey
آخرین خبرهای شهرستان ری را در انعکاس ری بخوانید انعکاس ری راگانیوز سابق
Monday, 21 October , 2019
امروز : دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸ - 22 صفر 1441
شناسه خبر : 1886
  پرینتخانه » حوادث, شهرری تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰ | 76 بازدید

۴۴ واحد صنفی آلودگی آب در شهرری به مراجع قضایی معرفی شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: در سال جاری 44 واحد صنفی آلوده كننده منابع آب جنوب تهران و هدایت كننده فاضلاب به اراضی كشاورزی به مراجع قضایی معرفی شدند و 21 واحد نیز اخطاریه دریافت كردند.
۴۴ واحد صنفی آلودگی آب در شهرری به مراجع قضایی معرفی شدند

زهره عبادتی  اظهار داشت: ۴۱ واحد سنگشویی در روستای عشق آباد و سه واحد قالیشویی در بخش كهریزك كه آلوده كننده منابع آب به شمار می رفتند به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی تصریح كرد: واحدهای صنفی قالیشویی، سنگبری، كشتارگاه، دامداری، چربی گیری و زهتابی این منطقه با وجود فعالیت های اقتصادی دارای پساب های آلوده هستند كه باید ساماندهی شوند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با بیان اینكه سال گذشته نیز ۶۵ واحد آلاینده چربی سوزی و قالیشویی آلاینده نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند، افزود: از این تعداد ۱۳ واحد نسبت به نصب سیستم تصفیه فاضلاب اقدام كرده و چهار واحد قالیشویی هم برنامه زمان بندی نصب سیستم را ارائه و مابقی پرونده ها نیز در دست پیگیری است.
وی ادامه داد: واحدهای آب بر شامل قالیشویی، كشتارگاه، دامپروری و چربی سوزی بر اساس قانون باید سیستم تصفیه فاضلاب استاندارد داشته باشند و با بازچرخانی آب در فرآیند عملكرد خود ضمن حفظ محیط زیست از منابع آب زیرزمینی كمتری استفاده كنند.
عبادتی با بیان اینكه بیشتر واحدهای آلوده كننده آب در محدوده ۲ رودخانه سرخه حصار و نهر فیروزآباد قرار دارند، افزود: صاحبان این مشاغل، آلودگی این رودخانه ها را بهانه ای برای ریختن پساب های خود قرار ندهند.
وی تصریح كرد: هم اكنون تمام كشتارگاه های این شهرستان شامل چهار كشتارگاه دام و پنج كشتارگاه طیور،همگی مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب هستند.
عبادتی آلودگی نهر فیروزآباد و سرخ حصار را معضلی برای این شهرستان بیان كرد و افزود: آلودگی منابع خاك، آب های زیرزمینی و تهدید علیه بهداشت عمومی جانواران، انسان ها و گیاهان ارمغان این نهرها برای این شهرستان است.
وی آبیاری مزارع جنوب تهران با آبهای آلوده را تایید كرد و افزود: آبیاری مزارع جنوب تهران باید هر چه سریعتر مدیریت شود.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری اضافه كرد: احداث تصفیه خانه، ساماندهی صنوف آب بر و لایروبی نهرها و رودهایی كه در مسیرهای شهرری در حركت هستند موجب كاهش آلودگی های زیست محیطی در جنوب تهران می شود.
حدود ‎۱۸ روستا از ۲۲ روستای بخش قلعه نو یعنی چیزی حدود ‎۹ هزار هكتار اراضی جنوب منطقه ری كشت خود را از آب های نامتعارف و فاضلاب كانال های شمال به جنوب پایتخت یعنی كانال سرخه حصار، بهشتی و نهر فیروزآباد آبیاری می كنند.
نهر فیروزآباد در غرب تهران از منطقه ۹ تهران سرچشمه می گیرد كه با حركت به سمت جنوب پایتخت از مناطق ۱۷، ۱۹ و ۲۰ عبور كرده و به پایین دست تهران یعنی شهرستان ری جریان پیدا می كند و در طول مسیر كانال سرخه حصار، بهشتی و نهر فیروزآباد تعداد زیادی واحدهای صنعتی و خانگی، پساب های خود را به این نهر ریخته كه منجر به آلودگی شدید میكروبی و در برخی مناطق نیز آلودگی شیمیایی و بعبارتی لش آب شدن رودخانه می شود.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با جمعیتی بیش ا یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده كه دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، كهریزك، قیامدشت و حسن آباد است.

| منبع خبر : ایرنا
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
پایگاه خبری علت
پایگاه خبری علت
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط  و تبلیغاتی باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورت مشکل می توانید از طریق تلگرام با شماره 09357989870 تماس حاصل نمایید.
  • اخبار و سوژه های خود را به آدرس ایمیل ما info@enekaserey.ir ارسال نمایید