خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد
آبان ۲۲, ۱۳۹۸

سرانه فضای سبز در منطقه ٢٠ ارتقاء یافت

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛رضا معلم با بيان اين مطلب افزود: سرانه فضای سبز منطقه ۲۰ پیش از این ۱۸٫۸۶ مترمربع بوده است که با احداث سه بوستان بانوان، توسکا و خانواده، سرانه فضای سبز به ۱۹٫۲۹ مترمربع ارتقاء یافته است.

معلم با بیان اینكه توسعه سرانه فضای سبز در افزایش بهبود محیط زیست شهری نقش مهم و تاثیرگذاری دارد افزود: سرانه فضای سبز منطقه ۲۰ در مقایسه با سرانه فضای سبز شهر تهران که ۱۶٫۲۵درصد است بالاتر است.

وی به کمربند سبز حاشیه شهرری اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون ۱۷۶ بوستان و ۷ هزار و ۲۹۰ هکتار جنگل در شهرری وجود دارد که این تعداد فضای سبز تأمین کننده نیاز مردم منطقه به شمار می‌رود.

وي در خصوص گونه هاي گياهي موجود در عرصه منطقه نيز گفت: گونه هاي گياهي به كار رفته در عرصه هاي فضاي سبز محدوده شهري و پيراموني منطقه ۲۰ با توجه به شرايط اقليم و محيطي حاكم بر آنها بومي سازي شده و طي ۲ سال اخير از گونه هاي مقاوم به كم آبي و شوري خاك نظير آتريپلكس و گز،تاغ، قره داغ استفاده شده است.

معلم ادامه داد : بوستان بانوان با وسعت ۵ هکتار با پیشرفت ۸۴ درصد؛ بوستان و شهربازی خانواده با وسعت ۳٫۲هکتار و پیشرفت ۹۱ درصد و بوستان توسکا با مساحت تقریبی ۸ هکتار و پیشرفت ۹۳ درصد با هدف توسعه فضاهای سبز شهری این منطقه با كاشت گونه های گياهی متناسب با اقليم منطقه در حال احداث است.

→ خواندن مطلب قبلی

پیکر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در شهرری تشییع شد

خواندن مطلب بعدی ←

حضور ۳ نمایش از ری در بیست و چهارمین جشنواره تأتر استان تهران

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *