اداي احترام وزير بهداشت به شهداي اصحاب رسانه

تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷ | 88 بازدید |
اداي احترام وزير بهداشت به شهداي اصحاب رسانه

دکتر سعيد نمکي در اين مراسم گفت: بهترین هدیه به خبرنگاران، ادای احترام به آنها است و از آنها می خواهم که برای ارتقای سلامت به نظام سلامت کمک کنند.

وي با بيان اينکه درهای وزارت بهداشت همیشه به روی خبرنگاران برای انتقال مشکلات و گلایه های مردم همیشه باز است،افزود: بنده هیچ گاه از خبرنگار یا اصحاب رسانه ای شکایت نداشته ام اما هر شکایتی قبل از بنده به عنوان شخصیت حقوقی وزارت بهداشت از اصحاب قلم و رسانه شده است، امروز پس گرفته می شود.

نمکي در ادامه اظهارداشت: در دوران دفاع مقدس یکی از بهترین شیوه های امدادرسانی را از سوی پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان مشاهده می کردیم و در جهان برای اولین بار بود که توانستیم در طول جنگ، نوین ترین شیوه های ارائه خدمات را در خط مقدم جبهه فراهم کنیم در حالیکه در جنگ های سایر کشورها، در خط مقدم معمولا اقدامات اولیه درمانی را انجام می دهند و برای درمان های پیشرفته، مجروحان را به پشت خط اعزام می کنند.

وزیر بهداشت گفت: در طول دفاع مقدس، بیشترین خدمات اورژانسی مهم و اعمال جراحی سنگین، در لحظات ابتدایی مجروحیت در بیمارستان های صحرایی زیرزمینی مانند بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) آبادان به مجروحان ارائه می شد.

وي تصريح کرد: در دوران دفاع مقدس، جامعه پزشکی خوش درخشیدند و رکوردهای بسیار خوبی به همراه پرستاران و پیراپزشکان از خودشان به جا گذاشتند.

دکتر نمکی از جامعه پزشکی به عنوان یکی از ایثارگرترین اقشار جامعه یاد کرد و گفت: با وجود برخی از گله ها و شکایاتی که ممکن است علیه برخی از همکاران پزشک ما وجود داشته باشد اما هنوز هم پزشکان از ایثارگرترین و خدمتگزارترین اقشار جامعه هستند گرچه ممکن است خدمات پزشکی مانند خدمات سایر حوزه ها، آلوده مادی گری شده باشد اما می بینید که در اتاق های عمل، مطب ها و بیمارستان ها، شبانه روز هزاران بیمار پذیرش، ویزیت و درمان می شوند و در کشور، پزشکان و پرستارانی وجود دارند که ممکن است ماه ها به علت مشکلات منابع، کارانه خود را دریافت نکرده باشند اما ثانیه ای خدمت خود را ترک نمی کنند.

وی یادآور شد: در خدمت پزشکی، همکاران ما اگر یک ثانیه دیر برسند، شاهد بروز فاجعه خواهیم بود اما در جامعه پزشکی همانند همه اقشار ممکن است افرادی باشند که دنیا طلبی را بر آخرت طلبی و خدمت به مردم در برخی موارد ترجیح داده باشند که خداوند همه آنها را هدایت کند.

وزير بهداشت در پايان از موزه خبرنگار شهيد صدا و سيما عليرضا افشار بازديد کرد.

به اشتراک بگذارید
پایگاه خبری علت
پایگاه خبری علت
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط  و تبلیغاتی باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورت مشکل می توانید از طریق تلگرام با شماره 09357989870 تماس حاصل نمایید.
  • اخبار و سوژه های خود را به آدرس ایمیل ما info@enekaserey.ir ارسال نمایید