انعکاس ری /Enekaserey
آخرین خبرهای شهرستان ری را در انعکاس ری بخوانید انعکاس ری راگانیوز سابق
Monday, 21 October , 2019
امروز : دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸ - 22 صفر 1441
شناسه خبر : 1398
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۴:۳۹ | 217 بازدید

بی دقتی در انتشار اخبار

در دنیای مجازی، در میان شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی که قارچ گونه رشد می کنند متاسفانه با این بی دقتی در نوشتن خبر بسیار مواجه هستیم و خبرنگاران و ادمین های تلگرامی دقت را فدای سرعت کرده تا از غافله جا نمانند، اماگاهی دیده می شود که همیشه این دقت در نوشتن اخبار فقط قربانی سرعت نشده، بلکه قربانی سطح سواد و اطلاعات پایین خبرنگار و فعال رسانه ای گشته است.
بی دقتی در انتشار اخبار

یادداشت_ شیوا یعقوبی: در دنیای مجازی، در میان شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی که قارچ گونه رشد می کنند متاسفانه با این بی دقتی در نوشتن خبر بسیار مواجه هستیم و خبرنگاران و ادمین های تلگرامی دقت را فدای سرعت کرده تا از غافله جا نمانند، اماگاهی دیده می شود که همیشه این دقت در نوشتن اخبار فقط قربانی سرعت نشده، بلکه قربانی سطح سواد و اطلاعات پایین خبرنگار و فعال رسانه ای گشته است.

✏️در این مواقع متاسفانه خبرنگار متوجه اشتباهش نمی شود که کلمه ای که در خبر عنوان کرده به طور کل به لحاظ ساختار دستوری در ادبیات زبان فارسی غلط است و از آنجایی که هیچ نظارتی بر سایت ها و کانال های تلگرامی وجود ندارد ممکن است این اشتباهات به همین شکل در خبر باقی بمانند.

✏️امشب به تیتری در یکی از سایت های مرجع خبری و اداره بزرگ یک شهرستان برخورد کردم که بسیار تاسف بار بود و متاسفانه ادمین سایت و خبرنگار خبر مذکور زحمت یک بار خواندن تیتر را به خودش نداده و خبر قربانی سرعت شده و تیتر به شکلی بسیار غلط و نابجا همچنان در سایت باقی مانده است !!

✏️کاش روزی برسد که خبرنگاران به جای دغدغه های کوچک و تیترهای زرد در میان مدیران و مسئولین شهری، دغدغه ای جز انعکاس درد دل مردم آن هم به روش و شیوه ای صحیح نداشته باشند.

نویسنده : شیوا یعقوبی
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
پایگاه خبری علت
پایگاه خبری علت
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط  و تبلیغاتی باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورت مشکل می توانید از طریق تلگرام با شماره 09357989870 تماس حاصل نمایید.
  • اخبار و سوژه های خود را به آدرس ایمیل ما info@enekaserey.ir ارسال نمایید